سینا نوروزیان | Sina Nourozian

0 %
سینا نوروزیان
معامله گر و فعال بازار جهانی
  • محل سکونت:
    خراسان شمالی
تحلیل گر
تکنیکال
فاندامنتال
سنتیمنتال
زبان ها
انگلیسی
فارسی

خودشناسی در حوضه ی معامله گری

2021-10-17

خودشناسی در حوضه ی معامله گری

 

بخش قابل توجهی از ضرر های شما از اینجا سرچشمه میگیرد.

 

خودشناسی همیشه شاخه ای مهم میباشد که میزان آگاهی شما از رفتار ها و نحوه ی عملکردتان مشخص میکند و این دانش میتواند اطلاعات مفیدی به ما در ساخت استراتژی شخصی برای هر فرد رو بدهد.

فرقی نمیکند این خود شناسی از چه روشی رشد کرده اما این توانایی میتواند دیدگاه های معاملاتی شما رو بهبود ببخشد.

امروزه تست های شخصیتی تقریبا دقیقی رو در اختیار داریم که حتی میتوانیم با استناد بر آن ها تغییرات مثبتی را در نتیجه ی معاملات خود داشته باشیم و بتوانیم نقاط ضعف و قدرت رو پوشش و ارتقا بدهیم.

اگر بخواهیم از اهداف رسیدن به خود شناسی نام ببریم:

 

– مشخص کردن محدوده ی تعداد معاملات هر فرد در روز یا هفته

 

– تأثیر بر انتخاب نوع سبک معاملاتی فرد

 

-جلوگیری از ازدواج با روند و … .

 

موضوع دیگری که خیلی از افراد با اون دست و پنجه نرم میکنند نحوه ی پذیرش ضرر هستش که خب با توجه به تایپ شخصیتی هر فرد باید اون رو مدیریت کرد. همانقدر که تایپ های شخصیتی مختلفی وجود دارد ، راه برای رسیدن شما به یک استراتژی شخصی نیز وجود دارد.

استادان و فعالان قدیمی در این حوزه همیشه از اهمیت رسیدن و همچنین پایبندی شما  به چهارچوب های ثابت و عدم وابستگی شما به دایره ای بیرونی تر از دایره ی وجودی خودتان سخن گفتند ؛ به همین دلیل اساسی ترین هدفی که هرشخصی در ابتدای راه باید به عنوان هدف نهایی خود در معامله گری بداند ، رسیدن به عزت نفس خالص در معامله گری میباشد.

 

اکثر معامله گران حرفه ای قطعا چندین بار از کناراین موضوعات که زیرشاخه ی روانشناسی معامله گری است ، ساده عبور کرده اند که مطمعناً از سوی بازار تنبیه شده اند و بعد از عیب یابی به درک اهمیت این موضوع رسیده اند که برای رسیدن به خودباوری در معاملات ابتدا باید به خودشناسی معقولی رسیده باشید.

 

ناگفتنی نماند که کتاب های خوبی هم در این زمینه نوشته شده که میتوانند کمک عمده ای به ساخت ذهنیت و درکی عمیق تر نسبت به وظایف و عملکرد شما از دید درون القاء کنند.

 

 

بطور کلی اگر بخواهیم نتیجه گیری در مورد این موضوع بکنیم باید گفت اگر کیفیت دید ما نسبت به بازار بهبود یابد ، هدفگیری های بهتری میتوانیم داشته باشیم .

برای تبدیل شدن به یک ماشین پول سازی باید راه های استفاده از کد هاتون رو بشناسید که راندمان مثبت تری رو در پیش بگیرید و خب در نهایت به نتایجی خواهید رسید که میفهمید استقلال مالی نیازمند استقلال فکریست.

 

به امید مستقل بودن شما از هر تعلقی .

ارسال شده در مقالات آموزشی
یک دیدگاه بنویسید