سینا نوروزیان | Sina Nourozian

0 %
سینا نوروزیان
معامله گر و فعال بازار جهانی
  • محل سکونت:
    خراسان شمالی
تحلیل گر
تکنیکال
فاندامنتال
سنتیمنتال
زبان ها
انگلیسی
فارسی

لزوم رعایت مدیریت سرمایه

2021-10-12

مدیریت سرمایه امری واجب در معمله گری هست که در صورت سرپیچی قطعا بازار شما را تنبیه خواهد کرد که باعث منفی شدن برایند شما و یا حتی کال مارجین شدن اکانت شما میشود ؛ همچنین با رعایت این موضوع معجزه ی بازار های مالی برای شما در بلند مدت نمایان میشود.

لزوم رعایت ریسک و ریوارد برای تک تک معاملات امری ضروریست که به شما این موضوع رو یاداور میشود که آیا این موقعیت مناسبی برای ورود هست و باید صبر کرد برای نقاط ورود بهتر.

جمله ای که شما همیشه باید به آن پابند بمانید : معمله گری را از نگاه مدیریت سرمایه ببینید تا رستگار شوید

تآثیری که با رعایت آن وارد خیلی از معاملات نمیشوید و قطعا باعث بالا رفتن وین ریت استراتژی شما خواهد شد و همچنین از سود های شما محافظت خواهد کرد. هرچه تجربه ی بیشتری در بازار کسب کنید خواهید دید که این موضوع در معامله گری از نان شب واجب تر است.

موضوع دیگری که اهمیت بالایی رو داراست ، تاثیر قوی در مدیریت استرس و مقبولیت راحت تر زیان در معاملات میباشد که از رفتار های هیجانی جلوگیری کرده .

میزان ریسک ما در هر معامله بر اساس حجمی میباشد که در هر پوزیشن ورود میکنیم که باید از فیلتر مدیریت سرمایه  استراتژی ما عبور کند که میزان ریسک در هر معامله به صورت استاندارد نباید بیشتر از ۳% الی ۵% باشد هرچند با کسب تجربه و رسیدن به یک استراتژی ثابت و ارتقا یافته میتوان ریسک را افزایش داد اما برای رسیدن به این توانایی ، هر شخص در بهترین حالت و حداقل به ۱ الی ۲ سال تجربه و تست مستمر استراتژی زمان نیاز دارد.

مدیریت سرمایه

نکته ی دیگر و مثبت این است رعایت مدیریت سرمایه بر خلاف ذهنیتی که ابتدا در هر فرد شکل میگیرد که مبنی بر کمتر سود کردن ، دقیقا برعکس عمل میکند و در عرض چند ماه در کنار رعایت نکات دیگر چنان سود چشمگیری نسیبتان خواهد کرد که متوجه میشوید اولین قانون برنده بودن در بازار رعایت این اصل است که هیچ چیزی با ارزش تر از سرمایه شما در بازار نیست  و از جهت گیری های بیجا و تعصب روندی خود به خود جلو گیری میکند.

به فرض مثال شما اگر تنها ۵۰% درصد از معاملاتتون رو موفق انجام دهید بر حسب پارامتر های مدیریت سرمایه شما یک تریدر موفق و سودده بوده اید.

این نکات تنها چشم اندازی از این بحث مهم بود و این موضوع رو فراموش نکنید که اولویت اول هر تریدری رعایت و دخالت مدیریت سرمایه در تک تک مراحل انجام معاملاتش باید باشد.

برای آموزش های بیشتر می توانید از بخش مقالات سینا نوروزیان دیدن کنید.

موفق و پرسود باشید .

ارسال شده در مقالات آموزشی
یک دیدگاه بنویسید